نقص ایمنی_03
کودک بی سرپرست_02
کودک بی سرپرست
koodak_bisarparast_01
naghse_imenii_01
 • احیا و بازسازی خانواده فرزندان


  ۲۶ آذر، ۱۳۹۴ | ساعت ۰۶:۴۳

  بسیاری از کودکان ساکن در این مرکز دارای خانواده هستند و به دلایل مختلفی مانند نداشتن جای مناسب برای ‏زندگی، تعداد زیاد فرزندان، نداشتن پدر یا بد سرپرست بودن و ... از طریق بهزیستی به این مرکز منتقل می شوند.
  موسسه خیریه بازباران در ابتدای امر تلاش می کند خانواده ها را بیابد و آنها را مورد مشاوره قرار دهد. در پی ‏این اقدامات و با کمک مالی یا رفع مشکلات خانوادگی، تعداد زیادی از کودکان به آغوش خانواده یا خویشان خود ‏بازگردانده شده اند‎.


 • کودکانی که در خانه کودکان موسسه خیریه بازباران زندگی می کنند، کودکانی هستند که مستقیما از طریق سازمان بهزیستی استان تهران به این مرکز ارجاع داده شده اند. این موسسه برای اولین بار در ایران، از الگوی شبه خانواده برای نگهداری کودکان بی سرپرست استفاده ‏نمود.
  شبه خانواده، کانونی است که در آن، تعداد محدودی کودک با یک مربی ثابت، ایام را در ارتباطی عاطفی و ‏برخوردی منطقی با دنیای بیرون می گذرانند. آنها از بدو ورود، تا زمانی که به فرزند خواندگی بروند یا به ‏استقلال کامل برسند، در شرایطی تا حد امکان نزدیک به شرایط خانواده نگهداری می شوند‎.‎‏ ‏‎
  به طور متوسط در موسسه خیریه بازباران، 50 کودک با این روش نگهداری می شوند.

 • امور فرزندخواندگی


  ۲۵ آذر، ۱۳۹۴ | ساعت ۱۱:۲۴

  برای آنان که در آرزوی فرزند هستند، موسسه خیریه بازباران امکان فرزندخواندگی را از راه قانونی و بر اساس قوانین کشوری و بهزیستی فراهم کرده ‏است‎.‎‏ تا کنون بیش از هزاران کودک از این طریق، آرامش را به خانواده های مشتاق فرزند هدیه کرده اند‎.‎